Aborcja TAK! Referendum NIE!

Mamy dosyć kompromisów w sprawie naszych ciał, w sprawie naszych żyć! Doświadczenie aborcji jest niemal codziennością, może się pojawić i pojawia się w życiu każdej z nas.
Ważne:
  • Treść zagadnienia 1
  • Treść zagadnienia 2
  • Treść zagadnienia 3

Aborcja to fakt z życia, dla wielu nic bardziej wyjątkowego niż rozstanie z osobą partnerską, dobry/nieudany seks, zmiana pracy czy miejsca zamieszkania. Dla innych: sytuacja, przy której potrzebna jest pomoc i empatia. Aborcja czasem jest trudna i potrzebujemy przy niej wsparcia, a czasem nie. A nawet jeśli decyzja o aborcji była zła – to czy my jako dorosłe osoby nie możemy podejmować złych decyzji? Dlaczego akurat przed tą decyzją na siłę próbujecie nas ochronić?

Aborcja to nie jest debata, to nie dyskusja, aborcja to przerwanie niechcianej ciąży

To nie problem światopoglądowy, który będziemy teraz rozwiązywać poprzez ogólnopolskie głosowanie. Aborcja to aborcja. To nasze życia, nasze doświadczenia, nasze decyzje. Dostępność żadnej interwencji medycznej nie może być zależna od tego, jak zagłosuje społeczeństwo!

Nie pozwólmy, by większość decydowała o tym, czy Ty – albo Ty – albo Ty możesz przerwać ciąże. Te decyzje należą do nas i zawsze będą nasze. Aborcje nie są kleru, nie są sejmu, nie są Kai Godek, Ordo Iuris, Fundacji Pro czy trybunału.

Aborcje są nasze!

Wiemy, że znacie dobre przykłady aborcyjnych referendów. Jednym z ostatnich jest aborcyjne referendum w Irlandii z 2018 roku. Było ono jednak konieczne, ponieważ zapis zrównujący życie płodu z życiem osoby w ciąży był zapisany w konstytucji. Głosowano nad kształtem ustawy zasadniczej, a pytanie referendalne brzmiało: czy jesteś za zniesieniem 8 poprawki? Usunięcie jej było możliwe tylko dzięki temu głosowaniu: inaczej pozostałaby w irlandzkiej konstytucji na kolejne dziesiątki lat. To zupełnie inna sytuacja!

Pomysł na referendum aborcyjne w Polsce jest z d*py. Należy go obśmiać i kategorycznie wszystkim wyperswadować.

Aborcja ma być dostępna, darmowa i bezpieczna! Dla wszystkich, które potrzebują, niezależnie od powodu! Teraz!

Zobacz też:

Dorzuć się komuś do bezpiecznej aborcji

Na aborcję wyślę jej:
Chcesz pomóc?
Najlepiej walczyć o aborcje, robiąc aborcje.

Z naszej pomocy korzysta rocznie ponad 40 tysiące osób, którym wspieramy w zorganizowaniu aborcji. Każda złotówka się liczy, gdy tak jak my, robisz 94 aborcje dziennie (to niemal 4 aborcje co godzinę).