Aborcja bez barier – raport o dostępności aborcji dla osób z niepełnosprawnościami
Z inicjatywy „Pełnoprawnej” czyli Katarzyny Bierzanowskiej oraz Agnieszki Wołowicz i Magdaleny Kocejko powstał ważny raport o dostępności aborcji dla kobiet z niepełnosprawnościami.
strona w budowie - prosimy o cierpliwość
Ważne:
  • Treść zagadnienia 1
  • Treść zagadnienia 2
  • Treść zagadnienia 3

Motywacją do badań i powstania raportu był brak głosu kobiet z niepełnosprawnościami w debacie nad prawem do bezpiecznej i legalnej aborcji w Polsce.

30 listopada na facebooku @pełnoprawna i @aborcyjny dream team odbędzie się spotkanie, podczas którego autorki raportu opowiedzą o pracy nad samym raportem, o jego wnioskach, rekomendacjach, stanie faktycznym w obszarze dostępności aborcji dla osób z niepełnosprawnościami oraz o doświadczeniach kobiet z niepełnosprawnościami w tym obszarze.

W spotkaniu wezmą udział autorki raportu: Katarzyna Bierzanowska, Magdalena Kocejko, Agnieszka Wołowicz oraz członkinie Aborcyjnego Dream Teamu: Natalia Broniarczyk i Justyna Wydrzyńska.

Spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy i dostępne z transkrypcją na żywo.

Raport do pobrania: Aborcja bez barier – raport o dostępności aborcji dla osób z niepełnosprawnościami [link .pdf]

Raport został dofinansowany ze środków grantowych Funduszu Feministycznego ♥️.

Zobacz też:

Dorzuć się komuś do darmowej aborcji

Na aborcję wyślę jej:
Poczekaj!
Najlepiej walczyć o aborcje, robiąc aborcje.

Jeśli możesz, rozważ wsparcie finansowe naszych działań.

Skorzystało z nich już ponad 34 tysiące osób, którym pomogłyśmy w zorganizowaniu aborcji. Każda złotówka się liczy, gdy tak jak my robisz 94 aborcje dziennie (to niemal 4 aborcje co godzinę).