Przejdź do treści

Aktualności

Napis - aborcyjny storytelling - nad nim dekoracje imprezowe - kolorowe chorągiewski.

Słuchaj i mów. Aborcyjny storytelling w Warszawie

Cieszymy się z Twojego zainteresowania naszym spotkaniem. Bardzo zależy nam na stworzeniu bezpiecznej przestrzeni i komfortowej atmosfery!

Bible Belt Abortion Storytelling Tour, 1in3, Story Circle Project, We Testify – to tylko kilka przykładów spotkań storytellingowych dotyczących doświadczenia aborcji organizowanych przez nasze siostrzane organizacje w USA. Najwyższy czas na nas i nasze historie, na nasze doświadczenia.

Działaczki Aborcji Bez Granic wykonują performance z walizkami symbolizującymi ukryty problem tzw. turystyki aborcyjnej i braku systemowej pomocy z aborcją w Polsce.

Podsumowanie roku 2019

2019 rok był dla ADT pełen wrażeń. Zrobiłyśmy znacznie więcej niż miałyśmy w planach. Nie byłoby to możliwe bez waszego wsparcia i współpracy. Postanowiłyśmy podsumować mijający rok i chcemy podzielić się z Wami najważniejszymi wydarzeniami z naszym udziałem.

Natali Broniarczyk i Karolina Więckiewicz udzielają wywiadu dl PAP, TVN oraz Radio Kolor!

Aborcja Bez Granic od dziś działa w Polsce!

11 grudnia ruszyła nowa inicjatywa, “Aborcja Bez Granic”, która ma na celu wspierać wszystkie osoby mieszkające w Polsce i potrzebujące dostępu do bezpiecznej aborcji. Inicjatywa jest wynikiem współpracy kilku aktywistycznych organizacji i grup nieformalnych działających w czterech krajach.

Dramatycnze zbliżenie na twarz kobiety - Abby Jaohnson - z jedną ogromną łzą zastygłą na jej twarzy.

Film „Nieplanowane” to antyaborcyjna propaganda - rozprawiamy się z kłamstwami na temat aborcji

Do polskich kin wchodzi właśnie film „Nieplanowane”. Niektóre polskie media informują, że film przedstawia „prawdę o aborcji” a scenariusz ma być inspirowany prawdziwą historią byłej pracownicy amerykańskiej sieci klinik Planned Parenthood. Ponieważ dostajemy od Was coraz więcej pytań o to, jak odpowiadać na argumenty przedstawione w filmie, postanowiłyśmy rozprawić się z mitami przedstawionymi w tej amerykańskiej produkcji.

Co lekarz powiniem wiedzieć o aborcji... zanim się wypowie?

Polscy lekarze mówiąc o aborcji często przyjmują pozycje ekspercką. Trudno jednak uznać ich za doświadczonych w temacie, bo od 1993 roku nie przeprowadza się w Polsce aborcji niemal w ogóle.

Od lat jeździmy na międzynarodowe konferencje ginekologiczne i około-aborcyjnych i niestety nigdy nie spotkałyśmy na nich ani jednego lekarza pracującego w polskim szpitalu.

Poroniłam - dlaczego informacje o poronieniach powinny być częścią edukacji szkolnej?

Poronienia przytrafiają się również młodym osobom. Eksperci twierdzą, że poronienia mogą być bardziej powszechne niż sugerują te dane, ponieważ zdarzają się również, zanim jesteśmy świadome bycia w ciąży. Pomimo tego że poronienia są powszechne, wciąż uważa się je za temat tabu.

Artykuł oryginalnie ukazał się na platformie TeenVogue – tłumaczyła go Barbara Zyśk.

Bezpieczna aborcja w naszych rękach

Rok 1972, kilkanaście miesięcy po „manifeście 343 dziwek”, czyli aborcyjnym coming oucie, którego we francuskich mediach dokonała grupa kilkuset kobiet, metoda Harveya Karmana dociera do Francji. Elastyczna rurka do aborcji próżniowej, zaprezentowana na konferencji feministycznej w Paryżu, staje się impulsem do powstania ruchu na rzecz wolności aborcji i antykoncepcji.

Czy wszystkie kobiety myślą o aborcji?

"Myślę o aborcji" - rozważania nad macierzyństwem są częścią naszego życia

Ciąża, aborcja, poronienie, macierzyństwo i inne tematy związane z płodnością są ważnym elementem naszego życia.

Kiedy dorastamy, to jesteśmy w ciągłej "paranoi ciążowej" - boimy się, że każdy stosunek zakończy się ciążą albo na skutek fatalnej edukacji seksualnej obawiamy się, że zajdziemy w ciążę, nawet nie uprawiając seksu. Ta paranoja ciążowa postępuje również dalej, tylko mało się o tym mówi.