Zakaz informowania o aborcji? Odpowiedź dla Kai Godek

Jak donosi Rzeczpospolita jedna z twarzy ruchu anty-choice, Kaja Godek, zaczyna lobbować za projektem ustawy zakazującym informowania o metodach przeprowadzenia aborcji.
Important:
  • Treść zagadnienia 1
  • Treść zagadnienia 2
  • Treść zagadnienia 3

Projekt Kai Godek: zakaz informowania o aborcji

Do dwóch lat więzienia groziłoby za publicznie propagowanie działań dotyczących możliwości przerwania ciąży, nawoływanie do aborcji, a nawet informowanie o możliwości zabiegu w przypadkach innych niż wymienione w ustawie – to najważniejszy przepis z projektu ustawy, który jeszcze w tym roku trafi do Sejmu.

Rzeczpospolita

Nasza odpowiedź w tym temacie jest niezmienna: posłowie i religijni ekstremiści mogą sobie zakazywać aborcji, jednak jak pokazują badania, nie zmiejsza to ilości przeprowadzanych zabiegów nigdzie na świecie. Powoduje to tylko zwiększenie kosztów i potencjalnych ryzyk wokół zabiegu.

My jako Aborcyjny Dream Team, niezależnie od żałosnego i okrutnego projektu ustawy, nie przestaniemy wspierać polek, ukrainek i wszystkich osób które potrzebują dostępu do bezpiecznej aborcji.

Jak pokazał najnowszy raport Aborcji Bez Granic to grupy oddolne od lat wynokują w Polsce aborcje. Ponad 40 tysięcy osób przerwało niechcianą ciążę w ciągu drugiego roku po wyroku na kobiety pseudo-TK.

Czemu Kaja Godek chce zakazać informowania o aborcji?

Kaja Godek wie o tym, że wiedza na temat tego jak bezpiecznie przerwać ciążę jest najważniejsza:

po tym, gdy przedstawicielka Legalnej Aborcji w czerwcu z mównicy w Sejmie przedstawiła instruktaż, jak zrobić aborcję domowym sposobem, nasi wolontariusze złożyli zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, jednak prokuratura sprawę umorzyła. Chcemy wprowadzić przepisy, które nie pozwolą na umarzanie takich spraw.

powiedziała Kaja Godek w wywiadzie dla Rzeczpospolitej

Dziękujemy Kai Godek za promocję i upewnianie się, że w wyniku takich obostrzeń, będziemy miały jeszcze więcej pracy, a kobiety (potencjalnie) może nie będą wpadały na oferty szemranych handlarzy, tylko będą musiały skorzystać z pomocy grup oddolnych działających non profit.

Wy też, jak Kaja Godek możecie nas wesprzeć: powiedzcie przyjaciółkom o ADT oraz o Aborcji Bez Granic i o aborcyjnym numerze telefonu: 22 29 22 597. Możecie zrobić też trochę więcej niż ona i dorzucić się do naszej zrzutki oraz wpłacić bezpośrednio na konto fundacji.

Read more:

Give someone a free and safe abortion

I'm chipping in!
Support us!
It's best to fight for abortions by doing abortions.

This year, we've helped over 40 000 people in unwanted pregnancies. Each penny counts when you're assisting in 94 abortions a day (that's almost 4 abortions every hour).