Wasze doświadczenia

Czym jest aborcyjny coming out? To praktyka mówienia o swoich doświadczeniach aborcyjnych. To ujawnianie swojej, często ukrywanej przed światem, historii. Milczenie przyczynia się do poczucia wyobcowania i wzmacniania stygmy, a przecież co trzecia kobieta miała w życiu przynajmniej jedną aborcję! Wierzymy, że opinię na temat aborcji powinny mieć osoby, które ją miały – i dlatego chcemy dzielić się z wami miejscem na nasze „aborcyjne recenzje”.

strona w budowie - prosimy o cierpliwość

Mówić o swojej aborcji?​

Mówienie i słuchanie aborcyjnych historii ma ogromną moc. Mało co potrafi z taką siłą przegonić aborcyjną stygmę. Pamiętajcie, że wszystkie herstorie (historie) są ważne i warte usłyszenia. Dzielenie się swoim aborcyjnym doświadczeniem może być dla pomocne, by ktosia zobaczyła, że nie jest sama.
Chcesz porozmawiać z osobami z doświadczeniem aborcji?

Ines: „Szybko poszło…”

Mam córeczkę, niedawno znalazłam super pracę. Z mężem traktujemy się może zbyt neutralnie, co do seksu – to naprawdę rzadkość. No ale niestety. W styczniu po paru kieliszkach poniosło nas i bez zabezpieczenia, niby mąż był pewny, że spuścił się już na zewnątrz, no to jednak…

Przeczytaj cały coming out!

Patrycja: „Pamiętaj strach ma wielkie oczy”

Po tabletki aborcyjne sięgnęłam w 5 tygodniu ciąży. Od pierwszego pozytywnego testu wiedziałam razem z moim mężem ze chcemy aborcji. Uczucie jakie mi towarzyszyło to strach przed tym co mi nie znane. Najważniejsze odnaleźć spokój, zając czymś głowę i znaleźć najlepszą dla siebie pozycje na ten moment.

Przeczytaj cały coming out!

Aleksandra: „Pewnie się wahasz”

Zacznę od mojej historii. Zaczęłam się bardzo źle czuć byłam strasznie osłabiona i w końcu nadszedł dzień ze musiałam zwolnić się z pracy bo czułam że słabnę. Nie wiedziałam co mi jest, a że spóźniał mi się okres zrobiłam test i okazało się że zdążyło się to czego najmniej oczekiwałam

Przeczytaj cały coming out!

Twoja aborcja

Jeśli jeszcze nie wyoutowałaś się przed rodziną lub przyjaciółmi z tego, że miałaś aborcję; nadal nie wiesz w jaki sposób to zrobić albo nie miałaś okazji nikomu o niej opowiedzieć; aborcyjny comming out z nami to świetna okazja, by bez presji, stygmy i oceniania opowiedzieć o swoich doświadczeniach.

Dorzuć się komuś do darmowej aborcji

Na aborcję wyślę jej:
Poczekaj!
Najlepiej walczyć o aborcje, robiąc aborcje.

Jeśli możesz, rozważ wsparcie finansowe naszych działań.

Skorzystało z nich już ponad 34 tysiące osób, którym pomogłyśmy w zorganizowaniu aborcji. Każda złotówka się liczy, gdy tak jak my robisz 94 aborcje dziennie (to niemal 4 aborcje co godzinę).