Tabletki: Połykać czy wypluwać?

To zależy! Głównie od tego, czy masz zestaw mifeproston + mizoprostol czy sam mizoporostol.
Ważne:
  • Treść zagadnienia 1
  • Treść zagadnienia 2
  • Treść zagadnienia 3

Zdecydowałaś, że chcesz przeprowadzić aborcję samodzielnie, masz już tabletki aborcyjne i zaplanowałaś kiedy, co i jak. Co teraz? O ile mifepristol połykasz od razu, to mizoprostol musi najpierw rozpuścić się w twoich policzkach przez ok. 30 minut. Co zrobić z nim po tym czasie?

TL.DR. po 30 minutach połknij pozostałości mizoprostolu

Jeśli masz 1 mifepriston i minimum 4 mizoprostole, to postępujesz zgodnie z poniższym opisem.

Połykać? 1 mifepriston i minimum 4 mizoprostole

Jedną tabletkę mifepristonu połykasz i popijasz szklanką wody. Czekasz 24 godziny, a potem cztery tabletki mizoprostolu wkładasz pomiędzy policzek, a dolną część dziąsła, dwie po lewej stronie i dwie po prawej stronie. Pozwól mizoprostolowi rozpuścić się przez pełne 30 minut bez jedzenia ani picia, a następnie połknij to, co zostało. Potem możesz znowu jeść lub pić.

Połykać? Sam mizoprostol

Ktoś, kto ma sam mizoprostol, weźmie w sumie 12 tabletek mizoprostolu.

Zacznij od wsunięcia czterech tabletek pod język i pozostaw je do rozpuszczenia przez pełne 30 minut, a następnie połknij to, co zostało. Po trzech godzinach wsadź pod język jeszcze cztery tabletki, pozwól im się rozpuścić i połknij resztki po 30 minutach. Potem poczekaj kolejne trzy godziny. Na koniec umieść pod językiem jeszcze cztery tabletki, aby rozpuściły się w 30 minut, a resztki połknij. Nie powinnaś jeść ani pić, gdy tabletki się rozpuszczają, ale możesz normalnie jeść i pić między dawkami. Po połknięciu pozostałości rozpuszczonego mizoprostolu możesz znowu normalnie jeść i pić.

Ważne jest, aby pozostać nawodnionym przez cały czas trwania aborcji.

Jeśli masz inne pytania dotyczące aborcji za pomocą pigułek, albo chcesz wiedzieć jak radzić sobie z nudnościami, które możesz mieć podczas samodzielnej aborcji, możesz zapoznać się z resztą materiałów na naszej stronie!

Zobacz też:

Dorzuć się komuś do bezpiecznej aborcji

Na aborcję wyślę jej:
Chcesz pomóc?
Najlepiej walczyć o aborcje, robiąc aborcje.

Z naszej pomocy korzysta rocznie ponad 40 tysiące osób, którym wspieramy w zorganizowaniu aborcji. Każda złotówka się liczy, gdy tak jak my, robisz 94 aborcje dziennie (to niemal 4 aborcje co godzinę).