Oświadczenie w sprawie informacji o zarzutach wobec jednej z nas

Na tydzień po ujawnieniu śmierci Izy, prokuratura przekazała informacje telewizji rządowej – ujawnienie tego typu informacji odbieramy to jako próbę odwrócenia uwagi od tragedii, która spotkała Izę, formę opresji politycznej i próbę zastraszania osób potrzebujących aborcji, osób pomagających w aborcji. Niezły tajming?
Ważne:
  • Treść zagadnienia 1
  • Treść zagadnienia 2
  • Treść zagadnienia 3

Tak, chcemy to potwierdzić – jedna z nas usłyszała zarzuty.

Sprostowanie numer 1

Tabletki do aborcji zamawia się z Aborcja Polska – Women Help Women a nie z Ciocia Basia (z całą miłością do cioci)- rzecznika prokuratury wprowadza Was w błąd. 😉

Sprostowanie numer 2

Jeżeli posiadasz w domu środki aborcyjne na własny użytek to nie łamiesz prawa.

Osoby przerywające własne ciąże nie łamią prawa!

Pomagamy w aborcjach. Robimy to, bo to sprawiedliwe i potrzebne. Jesteśmy częścią międzynarodowej sieci i pomagamy w aborcjach przeprowadzanych w domu tabletkami oraz wspieramy osoby wyjeżdżające na zabieg do innego kraju. Uważamy, że każda osoba potrzebująca aborcji powinna mieć do niej dostęp – bez konieczności zadłużania się, bez wstydu i bez przepraszania. Wszystkich nas nie zamkniecie. Wszystkich nas nie zastraszycie.

Więcej sprawy na tym etapie nie będziemy komentować. Skupmy się na jutrzejszej demonstracji dla Izy. Ani jednej więcej.

Zobacz też:

Dorzuć się komuś do bezpiecznej aborcji

Na aborcję wyślę jej:
Chcesz pomóc?
Najlepiej walczyć o aborcje, robiąc aborcje.

Z naszej pomocy korzysta rocznie ponad 40 tysiące osób, którym wspieramy w zorganizowaniu aborcji. Każda złotówka się liczy, gdy tak jak my, robisz 94 aborcje dziennie (to niemal 4 aborcje co godzinę).