Maria:

Walka o aborcje jest bardzo ważna żeby takich przypadków jak ja nie było więcej

Hej:( chcę dziś opowiedzieć o mojej nieudanej aborcji, o tym jakie konsekwencje ponoszę przez to że jej nie zrobiłam wtedy.

16 lat temu dowiedziałam się że jestem w ciąży, miałam 19 lat, czułam ze jestem za młoda na dziecko i nie chciałam tego dziecka. Postanowiłam usunąć to dziecko przez tabletki poronne, nie powiodło się 🙁 ciąża nadal żyła, byłam zmuszona donosić ?

I to że to dziecko się urodziło to był największy błąd w moim życiu, żałuję do dziś że nie zrobiłam jeszcze raz aborcji, może by się powiodło. Mam zniszczone życie i zniszczoną psychikę, wszystko poświęciłam na wychowywanie niechcianego dziecka którego nie kochałam.

Nie wiem czemu zmusza się kobiety do niszczenia sobie życia tylko po to żeby na świat przyszli ludzie którzy i tak rodzą się po nic i będą cierpieć przez całe życie, to jest nieludzkie i kobieta powinna mieć wybór a nie być zmuszona do rodzenia…

Ja o prawo do aborcji walczę od czterech lat przez to że sama byłam skazana na wychowywanie dziecka które i tak będzie przez resztę życia żyć w bólu, bez Miłości… i po co ono się rodziło? Żeby mi zniszczyć życie? Najwyraźniej.

Uważam że każdy powinien wiedzieć że aborcja to kwestia sprawiedliwości społecznej i tego żeby nikt nie przychodził na świat niechciany, niekochany i tylko po to… po nic naprawdę chyba że po to. Żeby życie niszczyć innym… walka o aborcje jest bardzo ważna żeby takich przypadków jak ja nie było więcej. Każdy powinien walczyć o to bo to prawo człowieka a nie kwestia opinii.

Chcesz powiedzieć o swojej aborcji?​

Mówienie i słuchanie aborcyjnych historii ma ogromną moc. Mało co potrafi z taką siłą przegonić aborcyjną stygmę. Pamiętajcie, że wszystkie herstorie (historie) są ważne i warte usłyszenia.

Dzielenie się swoim aborcyjnym doświadczeniem może być dla pomocne, by ktosia zobaczyła, że nie jest sama.

Twoja aborcja

Jeśli jeszcze nie wyoutowałaś się przed rodziną lub przyjaciółmi z tego, że miałaś aborcję, nadal nie wiesz w jaki sposób to zrobić albo nie miałaś okazji nikomu o niej opowiedzieć: aborcyjny coming out z nami to świetna okazja, by bez presji, stygmy i oceniania opowiedzieć o swoich doświadczeniach.
Napisz do nas na:

[email protected]

Dorzuć się komuś do bezpiecznej aborcji

Na aborcję wyślę jej:
Chcesz pomóc?
Najlepiej walczyć o aborcje, robiąc aborcje.

Z naszej pomocy korzysta rocznie ponad 40 tysiące osób, którym wspieramy w zorganizowaniu aborcji. Każda złotówka się liczy, gdy tak jak my, robisz 94 aborcje dziennie (to niemal 4 aborcje co godzinę).