List otwarty do ziobry od szwedzkich stowarzyszeń medycznych

Szwedzkie stowarzyszenia zawodów medycznych, położniczych i ginekologicznych wysłały list otwarty do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry w obronie Justyny Wydrzyńskiej.
Ważne:
Więcej o sprawie Justyny Wydzrzyńskiej dowiesz się w naszym zbiorczym tekście o akcji „Jak Justyna”.

Szwedzcy lekarze: Justyna Wydrzyńska pomaga innym w dostępie do zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz praw, do których mają prawo.

Stowarzyszenie Położnych, Szwedzkie Stowarzyszenie Zawodów Medycznych oraz Szwedzkie Stowarzyszenie Ginekologiczno-położnicze wysłało wczoraj [3 stycznia] list otwarty do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry w obronie naszej Justyny!

Autorki i autorzy listu podkreślają, że zarzuty wobec Justyny powinny zostać wycofane, bo dostęp do zabiegu aborcji to prawo człowieka. W liście możemy przeczytać też, że polskie prawo aborcyjne jest jednym z najbardziej restrykcyjnych w Europie a to jest wbrew najnowszej wiedzy medycznej. Autorki i autorzy listu podkreślają, że zachowanie, wiedza i doświadczenie Justyny nie powinny podlegać kryminalizacji bo jej działania wynikają z empatii i stanowią częsć ochrony zdrowia reprodukcyjnego w Polsce.

Treść listu otwartego szwedzkich lekarzy:

Zbigniew Ziobro kryminalizując aborcję stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia

Dziękujemy za wsparcie kolejnej organizacji medycznej, która okazuje solidarność z polskimi katywistjkami aborcyjnymi.

Zobacz też:

Dorzuć się komuś do bezpiecznej aborcji

Na aborcję wyślę jej:
Chcesz pomóc?
Najlepiej walczyć o aborcje, robiąc aborcje.

Z naszej pomocy korzysta rocznie ponad 40 tysiące osób, którym wspieramy w zorganizowaniu aborcji. Każda złotówka się liczy, gdy tak jak my, robisz 94 aborcje dziennie (to niemal 4 aborcje co godzinę).