Wiktoria:

Gdybym miała to zrobić ponownie - zrobiłabym to

Hej dziewczyny, jeśli to czytacie to pewnie jesteście w tej samej sytuacji co ja kilka tygodni temu.

Kiedy zaszłam w ciążę to nie był w ogóle odpowiedni moment, szybko z partnerem zaczęliśmy szukać informacji o aborcji, mieliśmy wybór albo zamówić tabletki przez internet albo wyjazd na Islandię gdzie legalna jest aborcja. Niestety ja miałam zobowiązania w Polsce więc wybrałam 1 opcje. Bałam się że ktoś mnie oszuka i przyśle mi jakieś witaminy albo apap. Czytałam o tym dniami i nocami czy aby na pewno.

Odważyłam się zamówić. Zapłaciłam 75 euro darowizny. Tabletki przyszły po 7 dniach. Dziwnie zapakowane, ale czytałam o tym że tak ma być. W 1 dniu gdy wzięłam ta 1 tabletkę bólu nie odczuwałam w ogóle. Po 24 h wzięłam następne 4. Krew zaczęła lecieć po 2 h bolało mnie wszystko jakbym po prostu dostała okres, po 4 godzinach ból był 20/10. Bardzo bolało i bardzo płakałam ale wspierały mnie przyjaciółki, skurcze trwały około 20 min po tym byłam tak zmęczona że od razu zasnęłam. Jak się obudziłam bolał mnie tylko brzuch i kręgosłup, krwawienie było nieduże. Gdybym miała to zrobić ponownie – zrobiłabym to.

Nie bójcie się.

Chcesz powiedzieć o swojej aborcji?​

Mówienie i słuchanie aborcyjnych historii ma ogromną moc. Mało co potrafi z taką siłą przegonić aborcyjną stygmę. Pamiętajcie, że wszystkie herstorie (historie) są ważne i warte usłyszenia.

Dzielenie się swoim aborcyjnym doświadczeniem może być dla pomocne, by ktosia zobaczyła, że nie jest sama.

Twoja aborcja

Jeśli jeszcze nie wyoutowałaś się przed rodziną lub przyjaciółmi z tego, że miałaś aborcję, nadal nie wiesz w jaki sposób to zrobić albo nie miałaś okazji nikomu o niej opowiedzieć: aborcyjny coming out z nami to świetna okazja, by bez presji, stygmy i oceniania opowiedzieć o swoich doświadczeniach.
Napisz do nas na:

[email protected]

Give someone a free and safe abortion

I'm chipping in!
Support us!
It's best to fight for abortions by doing abortions.

This year, we've helped over 40 000 people in unwanted pregnancies. Each penny counts when you're assisting in 94 abortions a day (that's almost 4 abortions every hour).