Wasze doświadczenia

Czym jest aborcyjny coming out? To praktyka mówienia o swoich doświadczeniach aborcyjnych. To ujawnianie swojej, często ukrywanej przed światem, historii. Milczenie przyczynia się do poczucia wyobcowania i wzmacniania stygmy, a przecież co trzecia kobieta miała w życiu przynajmniej jedną aborcję! Wierzymy, że opinię na temat aborcji powinny mieć osoby, które ją miały – i dlatego chcemy dzielić się z wami miejscem na nasze „aborcyjne recenzje”.

website under construction

Mówić o swojej aborcji?​

Mówienie i słuchanie aborcyjnych historii ma ogromną moc. Mało co potrafi z taką siłą przegonić aborcyjną stygmę. Pamiętajcie, że wszystkie herstorie (historie) są ważne i warte usłyszenia. Dzielenie się swoim aborcyjnym doświadczeniem może być dla pomocne, by ktosia zobaczyła, że nie jest sama.
Chcesz porozmawiać z osobami z doświadczeniem aborcji?

Ines: „Szybko poszło…”

Mam córeczkę, niedawno znalazłam super pracę. Z mężem traktujemy się może zbyt neutralnie, co do seksu – to naprawdę rzadkość. No ale niestety. W styczniu po paru kieliszkach poniosło nas i bez zabezpieczenia, niby mąż był pewny, że spuścił się już na zewnątrz, no to jednak…

Przeczytaj cały coming out!

Patrycja: „Pamiętaj strach ma wielkie oczy”

Po tabletki aborcyjne sięgnęłam w 5 tygodniu ciąży. Od pierwszego pozytywnego testu wiedziałam razem z moim mężem ze chcemy aborcji. Uczucie jakie mi towarzyszyło to strach przed tym co mi nie znane. Najważniejsze odnaleźć spokój, zając czymś głowę i znaleźć najlepszą dla siebie pozycje na ten moment.

Przeczytaj cały coming out!

Aleksandra: „Pewnie się wahasz”

Zacznę od mojej historii. Zaczęłam się bardzo źle czuć byłam strasznie osłabiona i w końcu nadszedł dzień ze musiałam zwolnić się z pracy bo czułam że słabnę. Nie wiedziałam co mi jest, a że spóźniał mi się okres zrobiłam test i okazało się że zdążyło się to czego najmniej oczekiwałam

Przeczytaj cały coming out!

Twoja aborcja

Jeśli jeszcze nie wyoutowałaś się przed rodziną lub przyjaciółmi z tego, że miałaś aborcję; nadal nie wiesz w jaki sposób to zrobić albo nie miałaś okazji nikomu o niej opowiedzieć; aborcyjny comming out z nami to świetna okazja, by bez presji, stygmy i oceniania opowiedzieć o swoich doświadczeniach.

Give someone a free abortion

I'm going to send her:
Hold on!
It's best to fight for abortions by doing abortions.

If you can, please consider financially supporting our work.

We have helped over 34,000 people. Every euro counts when, like us, you do 94 abortions a day (that's almost 4 abortions every hour).