Marzena:

Nie było pytanie czy rodzę, czy aborcja. Było pytanie – jak bezpiecznie wykonać aborcję.

Było to w 2019 roku, zwykła wpadka, mimo że się zabezpieczaliśmy z moim (na szczęście już byłym) toksycznym partnerem.

Nie było pytanie czy rodzę, czy aborcja. Było pytanie – jak bezpiecznie wykonać aborcję.

Napisałam do dziewczyn z ADT w sumie z pytaniem, czy w Czechach trzeba mieć receptę na leki poronne, czy dostanę je od ręki w aptece. Na szczęście okazało się, że nawet nie muszę tam jechać, dziewczyny poinformowały mnie o stronie WHW. Było to w okolicy Wielkanocy, tabletki przyszły w kopercie ze znaczkiem pocztowym z kurczaczkiem. Było to na prawdę super, jakby ten kurczaczek sprawił, że cały stres mnie opuścił – poczułam się jakbym dostawała list od przyjaciółki.

Sama aborcja przebiegła książkowo, bólu u mnie na szczęście prawie nie było, komplikacji też nie.

Nie wyobrażam sobie siebie jako matki, nie wyobrażam sobie przeżywania ciąży, po prostu nie jest to moja bajka w tym momencie. Dziękuję, że mogłam mieć wybór.

Chcesz powiedzieć o swojej aborcji?​

Mówienie i słuchanie aborcyjnych historii ma ogromną moc. Mało co potrafi z taką siłą przegonić aborcyjną stygmę. Pamiętajcie, że wszystkie herstorie (historie) są ważne i warte usłyszenia.

Dzielenie się swoim aborcyjnym doświadczeniem może być dla pomocne, by ktosia zobaczyła, że nie jest sama.

Twoja aborcja

Jeśli jeszcze nie wyoutowałaś się przed rodziną lub przyjaciółmi z tego, że miałaś aborcję, nadal nie wiesz w jaki sposób to zrobić albo nie miałaś okazji nikomu o niej opowiedzieć: aborcyjny coming out z nami to świetna okazja, by bez presji, stygmy i oceniania opowiedzieć o swoich doświadczeniach.

Give someone a free abortion

I'm chipping in!
Hold on!
It's best to fight for abortions by doing abortions.

If you can, please consider financially supporting our work.

We have helped over 34,000 people. Every euro counts when, like us, you do 94 abortions a day (that's almost 4 abortions every hour).