List otwarty do ziobry od szwedzkich stowarzyszeń medycznych

Szwedzkie stowarzyszenia zawodów medycznych, położniczych i ginekologicznych wysłały list otwarty do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry w obronie Justyny Wydrzyńskiej.
Important:
Więcej o sprawie Justyny Wydzrzyńskiej dowiesz się w naszym zbiorczym tekście o akcji „Jak Justyna”.

Szwedzcy lekarze: Justyna Wydrzyńska pomaga innym w dostępie do zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz praw, do których mają prawo.

Stowarzyszenie Położnych, Szwedzkie Stowarzyszenie Zawodów Medycznych oraz Szwedzkie Stowarzyszenie Ginekologiczno-położnicze wysłało wczoraj [3 stycznia] list otwarty do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry w obronie naszej Justyny!

Autorki i autorzy listu podkreślają, że zarzuty wobec Justyny powinny zostać wycofane, bo dostęp do zabiegu aborcji to prawo człowieka. W liście możemy przeczytać też, że polskie prawo aborcyjne jest jednym z najbardziej restrykcyjnych w Europie a to jest wbrew najnowszej wiedzy medycznej. Autorki i autorzy listu podkreślają, że zachowanie, wiedza i doświadczenie Justyny nie powinny podlegać kryminalizacji bo jej działania wynikają z empatii i stanowią częsć ochrony zdrowia reprodukcyjnego w Polsce.

Treść listu otwartego szwedzkich lekarzy:

Zbigniew Ziobro kryminalizując aborcję stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia

Dziękujemy za wsparcie kolejnej organizacji medycznej, która okazuje solidarność z polskimi katywistjkami aborcyjnymi.

Read more:

Give someone a free and safe abortion

I'm chipping in!
Support us!
It's best to fight for abortions by doing abortions.

This year, we've helped over 40 000 people in unwanted pregnancies. Each penny counts when you're assisting in 94 abortions a day (that's almost 4 abortions every hour).