Ewa:

Pozostało uczucie ulgi

Cześć dziewczyny.

Jestem po i co najważniejsze nie żałuję. Nie będę opisywać dlaczego podjęłam taką decyzję, ponieważ historia każdej z nas jest wyjątkowa, a decyzja podjęta najlepszym z rozwiązań na daną chwilę.

Zaczynając od początku… już po dwóch dniach od braku spodziewanej miesiączki wiedziałam, że coś jest nie tak.

Więc test, wraz z pozytywnym wynikiem szok, strach, żal do siebie, losu i straszny mętlik w głowie.

Decyzję podjęłam tego samego dnia. Zamówiłam zestaw z WHW i czekanie. To był najgorszy tydzień w moim życiu! Sprzeczność uczuć, strach, bezsenność, poczucie winy. I ogromna ulga kiedy przesyłka przyszła po tygodniu.

Niestety musiałam mierzyć się z tym sama. Po przyjęciu Misoprostolu objawy pojawiły się po czterech godzinach. Silny ból brzucha, krwawienie, które nie było wcale mocne, ale oba te objawy towarzyszyły mi do wieczora. Na drugi dzień wszystko ustało.

Pozostało uczucie ulgi, że ten koszmar się skończył. Poczułam, że zaczynam nowe życie.

Każda z nas ma prawo decydować o swoim życiu, nie bójcie się dziewczyny, jeśli czujecie, że to jest właściwa decyzja. Jesteśmy silne, damy radę!!

Chcesz powiedzieć o swojej aborcji?​

Mówienie i słuchanie aborcyjnych historii ma ogromną moc. Mało co potrafi z taką siłą przegonić aborcyjną stygmę. Pamiętajcie, że wszystkie herstorie (historie) są ważne i warte usłyszenia.

Dzielenie się swoim aborcyjnym doświadczeniem może być dla pomocne, by ktosia zobaczyła, że nie jest sama.

Twoja aborcja

Jeśli jeszcze nie wyoutowałaś się przed rodziną lub przyjaciółmi z tego, że miałaś aborcję, nadal nie wiesz w jaki sposób to zrobić albo nie miałaś okazji nikomu o niej opowiedzieć: aborcyjny coming out z nami to świetna okazja, by bez presji, stygmy i oceniania opowiedzieć o swoich doświadczeniach.

Give someone a free and safe abortion

I'm chipping in!
Support us!
It's best to fight for abortions by doing abortions.

This year, we've helped over 40 000 people in unwanted pregnancies. Each penny counts when you're assisting in 94 abortions a day (that's almost 4 abortions every hour).