Zin: Jak pisać o aborcji bez stygmy?

Media mają ogromny wpływ na to, co ludzie myślą i mówią o aborcji. Mając to na uwadze przygotowałyśmy specjalny poradnik dla osób współpracujących z mediami i nie tylko. Ten przewodnik został przygotowany dla wszystkich osób, które chcą mówić o aborcji, po to by mogły przekazywać fakty na temat aborcji i unikać stygmatyzującego języka.

W naszej codziennej pracy skupiamy się na tym, by mówić o aborcji normalnie, pokazywać, że jest ona częścią życia, powszechnym doświadczeniem. Zależy nam na przekazywaniu prawdziwych informacji na temat tego, jak przebiega aborcja, jak mogą czuć się osoby po aborcji. Chcemy, by jak najwięcej osób dołączyło do nas w tych działaniach.

Wiemy, że mówienie o aborcji może być trudne (wymaga bowiem trochę wiedzy czy znajomości aborcyjnych mitów). Wiemy też, że wiele problemów wynika ze stosowania przez media, polityków czy działaczki utartych (lecz bezpodstawnych) skojarzeń i wyobrażeń o aborcji czy tym jak powinna wyglądać.

Przygotowałyśmy już dla was wcześniej porady jak rozmawiać o aborcji w Święta albo jak rozmawiać o aborcji z dziećmi. Teraz przyszedł czas na wsparcie osób działających w mediach (i social mediach) ten poradnik trafia do was, a jego celem jest ułatwienie i pokazanie, jak w czysty i niestygmatyzujący sposób można przedstawiać temat aborcji.

Pobierz go jeszcze dziś i zacznij normalizować aborcję wspólnie z nami!

Give someone a free and safe abortion

I'm chipping in!
Support us!
It's best to fight for abortions by doing abortions.

This year, we've helped over 40 000 people in unwanted pregnancies. Each penny counts when you're assisting in 94 abortions a day (that's almost 4 abortions every hour).