Aborcja bez barier – raport o dostępności aborcji dla osób z niepełnosprawnościami

Z inicjatywy „Pełnoprawnej” czyli Katarzyny Bierzanowskiej oraz Agnieszki Wołowicz i Magdaleny Kocejko powstał ważny raport o dostępności aborcji dla kobiet z niepełnosprawnościami.
Important:
  • Treść zagadnienia 1
  • Treść zagadnienia 2
  • Treść zagadnienia 3

Motywacją do badań i powstania raportu był brak głosu kobiet z niepełnosprawnościami w debacie nad prawem do bezpiecznej i legalnej aborcji w Polsce.

30 listopada na facebooku @pełnoprawna i @aborcyjny dream team odbędzie się spotkanie, podczas którego autorki raportu opowiedzą o pracy nad samym raportem, o jego wnioskach, rekomendacjach, stanie faktycznym w obszarze dostępności aborcji dla osób z niepełnosprawnościami oraz o doświadczeniach kobiet z niepełnosprawnościami w tym obszarze.

W spotkaniu wezmą udział autorki raportu: Katarzyna Bierzanowska, Magdalena Kocejko, Agnieszka Wołowicz oraz członkinie Aborcyjnego Dream Teamu: Natalia Broniarczyk i Justyna Wydrzyńska.

Spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy i dostępne z transkrypcją na żywo.

Raport do pobrania: Aborcja bez barier – raport o dostępności aborcji dla osób z niepełnosprawnościami [link .pdf]

Raport został dofinansowany ze środków grantowych Funduszu Feministycznego ♥️.

Read more:

Give someone a free and safe abortion

I'm chipping in!
Support us!
It's best to fight for abortions by doing abortions.

This year, we've helped over 40 000 people in unwanted pregnancies. Each penny counts when you're assisting in 94 abortions a day (that's almost 4 abortions every hour).