Eliza:

Od razu poczułam, że żyję

Jakiś temu zauważyłam, że spóźnia mi się miesiączka. Na początku się w ogóle nie zaniepokoiłam, ponieważ zdarzało się, że okres mi się spóźniał, był też to czas sesji, więc pomyślałam, że może być to spowodowane stresem. No cóż, myliłam się.
Po kilku dniach, ja i mój partner, zaczęliśmy się martwić, więc kupiliśmy test ciążowy. Gdy nadeszła ta chwila, kiedy miałam go wykonać trzęsły mi się ręce, przestałam myśleć racjonalnie, chciałam w nieskończoność przekładać wykonanie testu. Jednak mus to mus. Zobaczyłam dwie kreski. Totalny chill, nie wiem dlaczego, ale tak było. Poszłam powiadomić mojego chłopaka, to samo.
Od razu zamówiłam tabletki z WHW i otrzymałam je po tygodniu. Jescze tego samego dnia wzięłam mifepristone, a po 24h misoprostol. Zaczęło się krwawienie, a razem z nim ból nie do wytrzymania. Po około dwóch godzinach agonii poszłam do toalety, żeby skontrolować ilość krwi. Zaczęłam wymiotować. Znów usiadłam na sedesie. Nagle ból ustąpił, spojrzałam w dół i zobaczyłam pęcherzyk ciążowy. Wielka ulga i kamień z serca. Od razu poczułam, że żyję.
Cieszę się, że podjęłam tą decyzję i że przez cały czas wspierał mnie w tym mój partner.

Chcesz powiedzieć o swojej aborcji?​

Mówienie i słuchanie aborcyjnych historii ma ogromną moc. Mało co potrafi z taką siłą przegonić aborcyjną stygmę. Pamiętajcie, że wszystkie herstorie (historie) są ważne i warte usłyszenia.

Dzielenie się swoim aborcyjnym doświadczeniem może być dla pomocne, by ktosia zobaczyła, że nie jest sama.

Twoja aborcja

Jeśli jeszcze nie wyoutowałaś się przed rodziną lub przyjaciółmi z tego, że miałaś aborcję, nadal nie wiesz w jaki sposób to zrobić albo nie miałaś okazji nikomu o niej opowiedzieć: aborcyjny coming out z nami to świetna okazja, by bez presji, stygmy i oceniania opowiedzieć o swoich doświadczeniach.
Napisz do nas na:

[email protected]

Dorzuć się komuś do bezpiecznej aborcji

Na aborcję wyślę jej:
Chcesz pomóc?
Najlepiej walczyć o aborcje, robiąc aborcje.

Z naszej pomocy korzysta rocznie ponad 40 tysiące osób, którym wspieramy w zorganizowaniu aborcji. Każda złotówka się liczy, gdy tak jak my, robisz 94 aborcje dziennie (to niemal 4 aborcje co godzinę).