Dostęp do aborcji w pandemii, a zamknięte granice

Polska na 10 dni zamyka granice a loty i kolej międzynarodowa zostają zawieszone. To oznacza, że wyjazdy do zagranicznych klinik aborcyjnych przez następne 10 dni będą możliwe wyłącznie samochodem i wyłącznie dla osób posiadających polskie dokumenty. Po powrocie obowiązuje przymusowa 14-dniowa kwarantanna.
Ważne:
  • Treść zagadnienia 1
  • Treść zagadnienia 2
  • Treść zagadnienia 3

Przez 7 dni w tygodniu, od 8.00 do 20.00 możecie dzwonić do Aborcji Bez Granic – tam uzyskacie praktyczne informacje na temat aborcji za granicą (czy samego wyjazdu). Będziemy monitorować sytuacje na bieżąco, ale musimy liczyć się z tym, że przez najbliższe 10 dni wyjazdy lotnicze przy wsparciu inicjatywy Aborcja Bez Granic będą zawieszone. Ponadto może zainteresować cię nas COVIDowy biuletyn aborcyjny.

Jeśli poszukujesz możliwości przerwania ciąży rozważ aborcje farmakologiczną, zwłaszcza jeśli jesteś w pierwszym trymestrze (do 12 tygodnia).

Więcej informacji o tym jak przeprowadzić bezpieczną aborcję farmakologiczną we własnym domu znajdziesz tutaj.

Możemy wesprzeć Cię na każdym kroku aborcji farmakologicznej – od konkretnych informacji skąd zamówić bezpieczne leki, po sam proces aż do czasu, kiedy uznasz, że nie potrzebujesz naszego wsparcia. Pisz, dzwoń, możesz też zarejestrować się na forum maszwybor.net – tam uzyskasz wsparcie od osób z doświadczeniem aborcji.

W związku koronawirusem, Aborcja bez Granic bardzo dokładnie monitoruje szybko zmieniającą się sytuację. Dopóki granice i kliniki pozostaną otwarte, będziemy pomagać tym, którzy są w stanie bezpiecznie podróżować, aby uzyskać dostęp do aborcji za granicą. W stosownych przypadkach przekażemy również informacje na temat bezpiecznych pigułek aborcyjnych do użytku domowego.

Jeśli potrzebujesz aborcji, skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci w miarę możliwości.
Koronawirus to po prostu następna przeszkoda, na którą napotykają osoby mieszkające w krajach o nieodpowiednim dostępie do usług aborcyjnych.

Zobacz też:

Dorzuć się komuś do bezpiecznej aborcji

Na aborcję wyślę jej:
Chcesz pomóc?
Najlepiej walczyć o aborcje, robiąc aborcje.

Z naszej pomocy korzysta rocznie ponad 40 tysiące osób, którym wspieramy w zorganizowaniu aborcji. Każda złotówka się liczy, gdy tak jak my, robisz 94 aborcje dziennie (to niemal 4 aborcje co godzinę).