Doma:

Jedyne co poczujecie to ulga

Cześć. W maju zorientowałam się że jestem w ciąży. Zawiodła antykoncepcja. Nie chciałam tej ciąży, tego dziecka. To nawet nie kwestia tego że nie miałam możliwości i warunków na drugie dziecko, tylko najzwyczajniej w świecie nie chciałam. Mój partner bez cienia watpliwości poparł moją decyzję, po potwierdzeniu ciąży przez gina zamówiłam tabletki. Przyszły niezwykle szybko, to była kwestia 4-5 dni. Pierwszą, nazwałam ją „aktywator”, wzięłam o 18:00. Kolejne 4 wg instrukcji nazajutrz. Skurcze były lekkie, obawiałam się takich jak podczas porodu, a były lżejsze od tych podczas miesiączki. Największe skrzepy zaczęły wypływać ok 3-4 godzin po zażyciu. Poszło gładko, niepotrzebnie nawet na to patrzyłam, do końca życia chyba nie zjem wątróbki ;). I mimo zmęczenia, byłam tak szczęśliwa, tak pozytywnie zaskoczona. Nie wahałam się, bałam się tylko bólu właśnie, a nurofen był wystarczający i aż nadto. Serio, dziewczyny, nie bójcie się. Jedyne co poczujecie to ulga i siła do dalszego działania.

Chcesz powiedzieć o swojej aborcji?​

Mówienie i słuchanie aborcyjnych historii ma ogromną moc. Mało co potrafi z taką siłą przegonić aborcyjną stygmę. Pamiętajcie, że wszystkie herstorie (historie) są ważne i warte usłyszenia.

Dzielenie się swoim aborcyjnym doświadczeniem może być dla pomocne, by ktosia zobaczyła, że nie jest sama.

Twoja aborcja

Jeśli jeszcze nie wyoutowałaś się przed rodziną lub przyjaciółmi z tego, że miałaś aborcję, nadal nie wiesz w jaki sposób to zrobić albo nie miałaś okazji nikomu o niej opowiedzieć: aborcyjny coming out z nami to świetna okazja, by bez presji, stygmy i oceniania opowiedzieć o swoich doświadczeniach.
Napisz do nas na:

[email protected]

Dorzuć się komuś do bezpiecznej aborcji

Na aborcję wyślę jej:
Chcesz pomóc?
Najlepiej walczyć o aborcje, robiąc aborcje.

Z naszej pomocy korzysta rocznie ponad 40 tysiące osób, którym wspieramy w zorganizowaniu aborcji. Każda złotówka się liczy, gdy tak jak my, robisz 94 aborcje dziennie (to niemal 4 aborcje co godzinę).