Billboard Aborcji Bez Granic w centrum Warszawy

Aborcja Bez Granic pomogła w aborcji ponad 5000 osobom z Polski w trakcie pierwszego roku działania. Z tej okazji w centrum Warszawy (most Poniatowskiego, dokładnie nad ulicą Solec) zawisł billboard promujący działania Aborcji Bez Granic.
Ważne:
  • Treść zagadnienia 1
  • Treść zagadnienia 2
  • Treść zagadnienia 3

Billboard, na którym znajdują się dane kontaktowe grupy, ma na celu wykorzystanie niesamowitej ilości poparcia społecznego, jakie okazały setki tysięcy osób, które wyszły na polskie ulice w proteście przeciwko dalszym ograniczeniom już okrutnego i restrykcyjnego prawa antyaborcyjnego w Polsce oraz pogłębianie świadomości na temat pomocy oferowanej przez Aborcję Bez Granic.

Nasz billboard to również sygnał solidarności ze wszystkimi osobami, które mogą potrzebować aborcji, a przyszło im żyć w kraju dostęp do aborcji w publicznym szpitalu jest niemożliwy. Chcemy, żeby wszystkie osoby, które mogą potrzebować aborcji, wiedziały, że nie są same i mogą liczyć na pomoc Aborcji Bez Granic.

Aborcja Bez Granic (ABG) powstała 11 grudnia 2019, żeby pomagać osobom w niechcianej ciąży w Polsce lub poza jej granicami. W trakcie pierwszego roku działalności ponad 5000 osób zwróciło się do ABG po pomoc w przerwaniu ciąży. Ta liczba nie zawiera setek zapytań, które zostały skierowane bezpośrednio do organizacji wchodzących w skład inicjatywy ABG, Kobiety w Sieci (Polska), Abortion Dream Team (Polska), Women Help Women (międzynarodowa), Abortion Network Amsterdam (Holandia), Ciocia Basia (Niemcy) czy Abortion Support Network (Anglia).

W trakcie pierwszego roku działania Aborcja Bez Granic:

  • Odebrała 7 007 połączeń od 5 237 osób, które szukały informacji i wsparcia w przerwaniu ciąży
  • Pomogła 2199 osobom w dostępie do bezpiecznych tabletek aborcyjnych, które można zażyć samodzielnie w domu, kierując osoby do Women Help Women
  • Wsparła finansowo 263 osoby w drugim trymestrze ciąży w organizacji wyjazdu, pobytu i zabiegu w zagranicznej klinice
  • Łączna kwota wsparcia wynosiła  329 419 PLN, a średnia kwota wsparcia na osobę to 3 766 PLN
  • Otrzymała olbrzymią widoczność w trakcie ogólnopolskich protestów  w związku z decyzją TK z 22 października. Liczba telefonów znacznie wzrosła (z 300 miesięcznie do 300 dziennie) po ogłoszeniu decyzji o zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego i protestach w całej Polsce, dzięki którym numer został bardzo rozpowszechniony
  • Podkreślała, że jesteśmy bezwarunkowo za aborcją dla każdej osoby, która jej potrzebuje.

Autorką billboardu jest Amel Mana.

Zobacz też:

Dorzuć się komuś do bezpiecznej aborcji

Na aborcję wyślę jej:
Chcesz pomóc?
Najlepiej walczyć o aborcje, robiąc aborcje.

Z naszej pomocy korzysta rocznie ponad 40 tysiące osób, którym wspieramy w zorganizowaniu aborcji. Każda złotówka się liczy, gdy tak jak my, robisz 94 aborcje dziennie (to niemal 4 aborcje co godzinę).