Aborcja Bez Granic: statystyki za marzec 2021 r.

Zapotrzebowanie na oddolne wsparcie aborcyjne nie maleje, a ze wzsrostem świadomości gdzie można szukać aborcji, Aborcja Bez Granic pomaga coraz większej ilości osób.
Ważne:
  • Treść zagadnienia 1
  • Treść zagadnienia 2
  • Treść zagadnienia 3

Tylko w marcu Aborcja Bez Granic odebrała 910 połączeń

Osoby kontaktujące się z infolinią chciały porozmawiać o możliwościach aborcji, łącznie dzwoniło ich 657.

Aborcja Bez Granic

Większość z nich potrzebowała wsparcia przed aborcją, w trakcie i po aborcji farmakologicznej (którą mogły uzyskać od Women Help Women). Część poszukiwała informacji na temat aborcji w Niemczech (w której pomaga Ciocia Basia), Austrii (gdzie działa Ciocia Wienia) i Czechach (gdzie przoduje Ciocia Czesia).

Tylko w marcu 74 osoby zgłosiły Aborcji Bez Granic potrzebę wyjazdu na zabieg aborcji

Aż 74 osoby uzyskały wsparcie w organizacji wyjazdu, zabiegu aborcyjnego w drugim trymestrze i pobytu w Holandii (przy wsparciu Abortion Network Amsterdam) i Anglii (przy pomocy Abortion Support Network). Były to osoby w drugim trymestrze ciąży, dlatego zabiegi mogły odbyć się tych krajach.

Min. 55 osób mogłyby przerwać ciąże w Polsce gdyby obowiązywało poprzednie prawo

Dlaczego minimum? Te 55 osób, to te które same zdecydowały się o tym powiedzieć albo potrzebna była ich dokumentacja medyczna, żeby wykonać zabieg. Aborcja Bez Granic nie pyta o powód do aborcji – nie jest nam to potrzebne, bo zarówno w Holandii (do 22. tygodnia) jak i w Anglii (do 24. tygodnia) aborcje można wykonać na żądanie, czyli bez podawania powodu. Dopiero blisko tych terminów albo po ich przekroczeniu potrzebne są dokumenty potwierdzające wady genetyczne, by móc skorzystać z zabiegu.

Na infolinii ABG są też osoby, które same bez pytania potrzebują się „wytłumaczyć”, „wyżalić”, albo po prostu zostać wysłuchane. Kobiety W Sieci odbierające aborcyjną infolinie zawsze wszystkich wysłuchają, ale nie będą zadawać zbędnych pytań.

Aborcja Bez Granic z rekordem? Wszystko na to wskazuje!

Zakończył się właśnie pierwszy kwartał 2021 roku a już 175 osób w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku skorzystało z pomocy w aborcji w drugim trymestrze w zagranicznej klinice. Poza telefonami są też maile, tysiące maili. Każda z organizacji wchodząca w skład Aborcji Bez Granic na swojej bezpośrednie kanały otrzymuje miesięcznie kilkaset zapytań o aborcję. Mamy ręce pełne roboty, ale kochamy tę robotę!

Zobacz też:

Dorzuć się komuś do bezpiecznej aborcji

Na aborcję wyślę jej:
Chcesz pomóc?
Najlepiej walczyć o aborcje, robiąc aborcje.

Z naszej pomocy korzysta rocznie ponad 40 tysiące osób, którym wspieramy w zorganizowaniu aborcji. Każda złotówka się liczy, gdy tak jak my, robisz 94 aborcje dziennie (to niemal 4 aborcje co godzinę).