Aborcja Bez Granic: statystyki za marzec 2021 r.

na różowym tle napis: 910 telefonów w marcu na numer Aborcji Bez Granic, 74 osoby zgłosiły potrzebę wsparcia w organizacji wyjazdu do zagranicznej kliniki w drugim trymestrze ciąży

Tylko w marcu Aborcja Bez Granic odebrała 910 połączeń

Aborcja Bez Granic: Osoby kontaktujące się z infolinią chciały porozmawiać o możliwościach aborcji, łącznie dzwoniło ich 657. Większość z nich potrzebowała wsparcia przed aborcją, w trakcie i po aborcji farmakologicznej (Women Help Women), albo informacji na temat aborcji w Niemczech (Ciocia Basia), Austrii (Ciocia Wienia) i Czechach (Ciocia Czesia).


Tylko w marcu 74 osoby zgłosiły Aborcji Bez Granic potrzebę wyjazdu na zabieg

Aż 74 osoby uzyskały wsparcie w organizacji wyjazdu, zabiegu aborcyjnego w drugim trymestrze i pobytu w Holandii (Abortion Network Amsterdam) i Anglii (Abortion Support Network). Były to osoby w drugim trymestrze ciąży, dlatego zabiegi mogły odbyć się tych krajach.


Min. 55 osób mogłyby przerwać ciąże w Polsce gdyby obowiązywało poprzednie prawo

Dlaczego minimum? Te 55 osób, to te które same zdecydowały się powiedzieć albo potrzebna była dokumentacja medyczna, żeby wykonać zabieg. Aborcja Bez Granic nie pyta o powód do aborcji – nie jest nam to potrzebne, bo zarówno w Holandii (do 22. tygodnia) jak i w Anglii (do 24. tygodnia) aborcje można wykonać na żądanie, czyli bez podawania powodu. Dopiero blisko tych terminów albo po ich przekroczeniu potrzebne są dokumenty potwierdzające wady genetyczne, by móc skorzystać z zabiegu. Są osoby, które same bez pytania potrzebują się „wytłumaczyć”, „wyżalić”, zostać wysłuchane. Kobiety W Sieci odbierające aborcyjną infolinie zawsze wszystkich wysłuchają, ale nie będą zadawać zbędnych pytań.


Aborcja Bez Granic z rekordem? Wszystko na to wskazuje!

Zakończył się właśnie pierwszy kwartał 2021 roku a już 175 osób w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku skorzystało z pomocy w aborcji w drugim trymestrze w zagranicznej klinice. Poza telefonami są też maile, tysiące maili. Każda z organizacji wchodząca w skład Aborcji Bez Granic na swojej bezpośrednie kanały otrzymuje miesięcznie kilkaset zapytań o aborcję. Mamy ręce pełne roboty, ale kochamy tę robotę!

 


Jesteś w niechcianej ciąży? Potrzebujesz aborcji?

Możesz nam zaufać.

📞 Zadzwoń +48 22 29 22 597, 7 dni w tygodniu od 8.00 do 20.00 albo napisz na
💌 administracja@maszwybor.net
💌 kontakt@aborcyjnydreamteam.pl

Cała Aborcja Bez Granic jest dla Ciebie i udzieli Ci potrzebnego wsparcia. #NieJesteśSama