Aborcja bez stygmy – warsztat. Lista rezerwowa!

65 osób zapisanych na warsztat!!!! Na szczęście jesteśmy na to przygotowane: mamy wspaniałe trenerki, wielką salę, super ciekawy program, który właśnie dopinamy! Od dziś wszelkie zapisy na warsztat trafiają na listę rezerwową, więc jeśli Ty wiesz już, że pomimo wcześniejszej deklaracji nie możesz wziąć udziału, to daj nam znać, a my przekażemy Twoje miejsce osobie z listy rezerwowej. Dziękujemy z góry za współpracę w tym względzie!

———

Kolejne badania pokazują, że poparcie dla dostępnej aborcji rośnie. Wiemy, że aborcja jest powszechnym doświadczeniem, a restrykcyjne prawo antyaborcyjne działa tylko w teorii i służy wyłącznie wzmacniania stygmatyzacji przerywania ciąży. Media, aktywiści, aktywistki mają ogromny wpływ na to, co ludzie myślą i mówią o aborcji. Dostrzegamy ten potencjał i chcemy Was zaprosić do współpracy.  Zależy nam na przekazywaniu prawdziwych informacji na temat tego, jak przebiega aborcja, jak mogą czuć się czuć osoby po aborcji.

Dołącz do nas w tych działaniach i weź udział w warsztacie “Aborcja bez stygmy”.

Wiemy, że mówienie i pisanie o aborcji może być trudne, dlatego zapraszamy Was na ten dwudniowy warsztat, którego celem jest ułatwienie i pokazanie jak w czysty i nie stygmatyzujący sposób można przedstawiać temat aborcji.

Warsztat odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2019 roku.

W ramach tego dwudniowego spotkania poruszymy takie tematy jak:

  • Zjawisko stygmatyzacji aborcji (jak działa, przyczyny, skutki)
  • Autostygma i jej wpływ na nasze poglądy i przekonania
  • Prawo antyaborcyjne a stygmatyzacja aborcji
  • Jak słuchać, mówić i pisać o aborcji, by nie pogłębiać stygmatyzacji

Poszczególne bloki warsztatowe poprowadzą aktywistki i dziennikarki z Irlandii, Hiszpanii i Holandii. Niektóre bloki zajęciowe będa odbywały się w języku angielskim, ale zapewniamy tłumaczenie.

Dołożymy starań, by warsztat był dostępny dla osób z niepełnosprawnością. 

Na warsztat obowiązuje rejestracja, a udział jest bezpłatny.

Dysponujemy kilkoma stypendiami, dla osób spoza Warszawy. Stypendium obejmuje dojazd, nocleg i wyżywienie. Jeśli potrzebujesz dofinansowania w udziale, zaznacz to w formularzu rejestracyjnym.

Wypełnij formularz jeszcze dzisiaj, bo liczba miejsc jest ograniczona. Czekamy na Twoje zgłoszenie :)