O aborcji normalnie – bez tabu, bez przekłamań, bez strachu w Toruniu

Aborcyjny Dream Team i Manifa Toruńska zapraszają na spotkanie: O aborcji normalnie – bez tabu, bez przekłamań, bez strachu.

***

Aborcja farmakologiczna (zwana inaczej domową czy medyczną) jest bezpieczną, łatwą i względnie tanią metodą przerywania ciąży. Mimo to, ciągle krąży wokół niej wiele mitów i nieprawdziwych informacji. Te nieprawdziwe informacje często podają nawet lekarze i lekarki. Coraz więcej rzetelnych informacji można znaleźć w Internecie, ale jak oddzielić te prawdziwe od fałszywych?

Ustawa z 1993 roku regulująca „dostęp” do aborcji te pytania mnoży. Co jest legalne, a co nie? Kiedy mi coś grozi? Kogo mogę poprosić o pomoc? Czy mogę poprosić kogoś o pomoc? Co jest bezpieczne? Co zrobić, jeśli moje leki do wywołania poronienia zostaną zatrzymane przed urząd celny? Czemu są zatrzymywane? Jak długo będę krwawić? Co wziąć na ból i czy to będzie bardzo boleć? Kiedy po aborcji mogę zacząć uprawiać seks i kiedy wraca płodność? Chcemy odpowiedzieć na te pytania.

Aborcja to jedno z doświadczeń w życiu. Podobnie jak inne, może nam się przydarzyć albo nie. Jest jednocześnie bardzo powszechne. Ale rozmów o tym doświadczeniu brakuje.
Po spotkaniu będzie można kupić gadżety feministyczne (przypinki, naklejki, książki).
Wiedza to moc, więc niech moc będzie z nami!

https://www.facebook.com/events/2432804913398502/