Aborcja to nie jest debata. Aborcja to nasze decyzje, nasze życia.

22 października Trybunał Konstytucyjny będzie orzekał czy aborcja w przypadku stwierdzenia wady płodu jest zgodna z konstytucją. Wyrok ten może sprawić, że dostęp do aborcji będzie jeszcze trudniejszy.

Z tej okazji przygotowałyśmy dla Was wiadomość video.

Pomóż nam ją rozpowszechnić. #powiedzkomuś o Aborcji Bez Granic.

Jako #AborcjaBezGranic dostajemy od Was dużo wiadomości o tym, że się boicie co będzie dalej z dostępem do aborcji. Obawiacie się o to czy będziecie mogły zrobić badania prenatalne, czy w przypadku poważnych wad będziecie miały jakieś opcje.

My też się boimy. Zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej to będzie cios wymierzony w nas wszystkie, w nasze rodziny. Szansa na aborcje z przypadku stwierdzonej wady płodu w publicznym szpitalu zostanie stracona.

Niezależnie od tego co się wydarzy 22 października, jako #AborcjaBezGranic jesteśmy gotowe Was wspierać. Pomagamy i będziemy dalej pomagać w przerywaniu ciąży tabletkami w domu i organizacji wyjazdu za granicą w Niemczech, Holandii i Anglii.

Aborcja to nie jest debata, nawet jeśli toczy się w Trybunale Konstytucyjnym. Aborcja to nasze decyzje, nasze życia, nasze doświadczenia. Osoby w ciąży w drugim trymestrze mogą na nas liczyć. Nie jesteście i nie będziecie same. Jesteśmy z Wami i jesteśmy dla Was.

Osoby posiadające pieniądze i dostęp do informacji mają wybór, mogą wyjechać. Te bez pieniędzy mają dzieci, albo więcej dzieci. Uważamy, że to niesprawiedliwe i chcemy to zmienić. Słowa “nie stać mnie na aborcję” nie powinny być jedynym powodem, dla którego ktoś zostaje rodzicem. Uzyskanie dostępu do aborcji nie powinno zależeć od tego, gdzie kto się urodził, gdzie mieszka lub jaki paszport posiada.

Wsparcie oferowane w Polsce przez “Aborcję Bez Granic”:

❗️poradnictwo związane z niechcianą ciążą, w tym rzetelne i obiektywne informacje o aborcji, niezależnie od zaawansowania ciąży, czyli także po 12 tygodniu jej trwania.

❗️informacje o organizacjach oferujących bezpieczne leki do aborcji farmakologicznej,

❗️praktyczne informacje przydatne w zorganizowaniu wyjazdu i zabiegu przerwania ciąży za granicą jak najmniejszym kosztem,

❗️informacje o klinikach wykonujących zabiegi w Niemczech, Holandii i Wielkiej Brytanii,

❗️wsparcie finansowe na pokrycie kosztów podróży i zabiegu przerwania ciąży,

❗️nocleg,

❗️tłumaczenie i wsparcie wolontariuszek i wolontariuszy w zagranicznych klinikach, jeśli nie zatrudniają osób mówiących po polsku,

❗️inne formy wsparcia, które okażą się potrzebne i będą możliwe do zrealizowania.

Potrzebujesz aborcji? Nie jesteś sama.

Aborcja Bez Granic

+48 22 29 22 597

7 dni w tygodniu, od 8.00 do 20.00