Ważny dzień

Chciałabym opowiedzieć Wam swoją historię, dlatego że ja, czytając historię innych nabrałam siły i odwagi do podjęcia kroku, który sprawił, że poczułam jedną z większych ulg w moim życiu.

Mam 17 lat do 18 brakuję mi 5 miesięcy. Z powodu mojej niepełnoletności bardzo bałam się powikłań jakie mogą nastąpić. Czytałam na grupach na facebook’u, że w większości przypadkach dziewczyny trafiają w ciężkim stanie do szpitala, co w mojej sytuacji byłoby nie do przejścia z powodu rodziców. Spóźniał mi się okres z chłopakiem stwierdziłam, że czas wykonać test. Okazało się, że jestem w ciąży 4 tygodniowej. Moją jedyną szansą na usunięcie ciąży był czas, kiedy moi rodzice wylatują za granicę.

Podjęłam z chłopakiem szybkie kroki. Już na następny dzień zamówiliśmy tabletki ze sprawdzonej strony. Na szczęście w kwestii finansowej pomógł mi chłopak, co bardzo mi ułatwiło sprawę. Wiedziałam, że mam w nim wsparcie. Nie wstydźmy się swoich decyzji! Mówmy otwarcie bliskim nam osobą o naszych problemach. Na pewno nam pomogą! Tak było i w moim przypadku, powiedziałam o tym od razu swojej przyjaciółce oraz przyjacielowi. Od razu zaproponowali swoją pomoc, gdy tylko będę jej potrzebowała. Tabletki doszły bardzo szybko. Przez resztę dni rozplanowałam cały przebieg zabiegu. Nadszedł ten dzień, zrobiłam to wczoraj w nocy.

Byłam w 6 tygodniu. Bałam się strasznie bólu jaki będzie mnie czekał oraz widoku krwi. Tabletki były bez smaku, mimo moich mdłości przez ciążę nie chciało mi się przez nie wymiotować. Po 30 minutach trzymania ich w buzi i po połknięciu pojawił się ból brzucha. Dokładnie taki sam jak przy moim okresie, lecz muszę wspomnieć, że jest on bardzo mocny. Po tabletkach przeciwbólowy ból przeszedł. Po 2 godzinach od połknięcia tabletek zaczęłam krwawić, a ból powrócił. Nie brałam więcej tabletek przeciwbólowych. Stwierdziłam, że to przeboleje. Ból raz ustawał raz powracał, aż w końcu poszłam do toalety i wyciekło ze mnie dużo skrzepów. W tym momencie poczułam niesamowitą ulgę. Mdłości momentalnie ustały, poczułam się wolna. Ból ustawał, a ja mogłam spokojnie zasnąć. Jeszcze na następny dzień czułam, że mój brzuch jest obolały, ale nie czułam już bardzo doskwierających mi porannych mdłości. Krwawienie za to okazało się jak przy normalnej miesiączce. Teraz wiem, że gdybym była dokładnie w takiej samej sytuacji, podjęłabym tą samą decyzję, ale bez strachu.

Jedyne co mogę wam powiedzieć to NIE BÓJCIE SIĘ, bo nie ma czego.